لوله و اتصالات گروود

لوله و اتصالات گروود


توضیحات محصول

مزاياي سيستم لوله کشی گروود

بیش از 80 سال است که در سطح دنیا سیستم لوله کشی Grooved به عنوان روشی سریع، آسان و قابل اطمینان، جایگزین استفاده از سیستم لوله کشی جوشی شده است.
امکان استفاده از لوله های گالوانیزه
افزایش سرعت اجرای لوله کشی به میزان چشمگیر
انجام تغييرات (Modification) در لوله كشي با استفاده از اتصالات موجود و عدم نياز به استفاده از اتصالات جديد
عدم نياز به كار گرم (جوشكاري) و كاهش تخريب محيط
استفاده از اتصالات داراي تاييديه معتبر
واشرهای Grooved Metal  برای عملکرد در دماهای بین ˚ c -200 تا ˚ c +1000 وبرای فشارهای بالاتر از 400 بار مناسب است . این نوع گسکت برای همه نوع از فلنج ها و بخصوص  فلنج های خاص مناسب می باشد. کاربرد اصلی Grooved Metal در پالایشگاه ها ، پتروشیمی ها و نیروگاه های هسته ای می باشد ، این نوع گسکت ها ترکیبی از یک هسته فلزی که در بین سطوحی از مواد نرم مانند گرافیت یا تفلون قرار گرفته است می باشد.  مزایای این نوع گسکت ، قابلیت استفاده در فشارهای پایین و همچنین فشارهای بالا به صورتی که فشار و حرارت ثابت باشد ، می باشد .

Type ZG

این مدل با دارا بودن لبه بیرونی به صورت دقیق در مرکز فلنج قرار می گیرد وقابل استفاده برای اتصال فلنج  های Flat Face  و Raised Face  می باشد.

Type PN

این مدل که لبه بیرونی ندارد برای فلنجهای  Male &Female مناسب می باشد و در اتصال لوله ها و مجراها مشابه مبدل  حرارتی عمل کند .

لوله گذاری سیستم اطفاء حریق اتوماتیک آبی (اسپرینکلر) به روش گروود

جهت سیستم اطفاء حریق اتوماتیک اسپرینکلر نیاز به لوله کشی رزوه ای یا جوشی می باشد و این لوله گذاری با توجه به تعداد نازل ها و طبقات یک ساختمان بایستی فشار کاری متناسب را تحمل نموده و طراحی و اجرا گردد که هم اکنون با توجه به استانداردهای داخلی جهت سیستم فایرباکس پروژه ها تا ۴ و ۵ سقف بایستی از لوله گالوانیزه و بیشتر از آن جهت اسپرینکلرها و فایرباکس ها بایستی از لوله های جوش بدون درز وزن سنگین استفاده کرد که بتواند فشار کاری اسپرینکلر را تحمل نموده و مطابق استانداردهای بین المللی باشد و از آنجایی که ساختمان های بالای ۲۳ متر ارتفاع بایستی مجهز به شبکه بارنده باشند تعداد نازل ها در یک ساختمان زیاد شده و حجم لوله گذاری نیز افزایش می یابد و در سیستم لوله جوشی مشکلات فراوانی از قبیل رسوب گرفتگی ، زنگ زدن ، نشتی و …. وجود داشته و عملاً در صورتی که اسپرینکلر بعد از چند مدت عمل نماید چیزی به غیر از زنگ زدگی و خوردگی و … از آن خارج نمی شود و عملاً هزینه بسیار بالایی جهت این تجهیزات می شود و در نهایت بلا استفاده می گردد و همچنین امکان ایجاد تغییر نیز وجود ندارد و سرعت کار نیز بسیار پایین می باشدو جوشکاری زیاد در پروژه باعث آتش سوزی و مشکلات خاص خودش می شود و همچنین مطابق استانداردها بایستی از جوشکاری حرفه ای و دارای مدرک و گواهینامه استفاده شود که عملا هیچ گاه این کار تحقق نیافته و تماماً جوش ها بدون تست و … انجام شده و در آینده دچار دوباره کاری و هزینه های اضافی می گردد.
با توجه به این مشکلات و موارد از چندین سال پیش در کل دنیا پروژه ها دیگر از لوله های جوشی استفاده نشده است و به جای آن از سیستم لوله گذاری گروود استفاده می شود که در این روش کلیه لوله ها گالوانیزه عمقی داغ وزن سنگین می باشد .
در ابتدا و انتهای لوله شیاری توسط دستگاه مخصوص (گروود زن) ایجاد شده و برش مسطح و دقیقی در سطح لوله صورت می گیرد و لوله ها توسط اتصالات و کلمپ و … به یکدیگر کوپل و متصل می شود ، سیستم گروود دارای اتصالات متعدد و متنوعی از قبیل سه راهی و زانو و تبدیل و … می باشد که تا سایز ۲ اینچ معمولا کلیه اتصالات و لوله ها بصورت رزوه ای وزن سنگین گالوانیزه با گواهینامه UL بوده و سایزهای بالاتر به صورت گروود و شیار و از اتصالات آن می باشد .
 در مجموع سرعت کار بسیار افزایش یافته و همچنین دقت و ظرافت و زیبایی نیز کاملا مشهود است و از همه مهمتر کار یکدست و یکپارچه مطابق استانداردهای روز دنیا انجام شده و قطعاً هزینه های صورت گرفته مورد استفاده قرار می گردد

جزئیات محصول

Call Now Buttonاکنون تماس بگیرید