کفش ایمنی


توضیحات محصول

کفش کار با محافظ فلزی انگشتان

کفش ایمنی یا کفش کار نوعی کفش است که برای استفاده در محیط‌های کار طراحی و ساخته می‌شود. پرکاربردترین آن مجهز به زرهی فولادی در جلو کفش است که از آسیب‌دیدگی و قطع احتمالی انگشتان پا در موقع افتادن اجسام سنگین جلوگیری می‌کند. کفش کار یکی از اولین ضروریات برای رعایت ایمنی کار است. استانداردهای کفش ایمنی برای اولین بار در سال ۱۳۴۴ طراحی و اجرا شد و هم‌اکنون در بند ۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات به‌عنوان استاندارد ملی ایران منتشر می‌شود. هدف از تدوین استانداردهای کفش ایمنی، اجرای پای‌پوش‌ها یا کفش‌های ایمنی برای کاربردهای خاص در شغل‌های متفاوت و همچنین بررسی و تعیین ویژگی‌ها و اطمینان از ایمن بودن یک کفش ایمنی مناسب می‌باشد.

طبق استانداردهای کفش ایمنی، کفش‌های ایمنی باید در برابر نفوذ اجسام تیز به داخل و کف آن مقاوم باشد و نیرویی که برای نفوذ به زیره آن لازم می‌باشد باید حداقل ۱۱۰۰ نیوتن باشد.
کفش ایمنی ضد الکتریسیته ساکن می‌باشد و باید طبق استاندارد ملی تعیین‌شده پس از قرارگیری در هوای خشک و هوای مرطوب، مقاومت الکتریکی آن از ۱۰۰ کیلو اهم بیشتر، و کمتر یا برابر ۱۰۰۰ مگا اهم باشد.
کفش ایمنی عایق الکتریکی باید طبق استاندارد که طبقه‌بندی بشوند و در کلاس الکتریکی 0 یا 00 قرار گیرند.
ضربه‌گیری پاشنه کفش ایمنی نباید از ۲۰ ژول کمتر باشد.

طبق استاندارد ملی که برای کفش‌های ایمنی در نظر می‌گیرند باید میزان عایق بودن کفش ایمنی در برابر گرمای زیرین آنها در سطح فوقانی دما حداکثر ۲۲ درجه سلسیوس باشد و نباید دچار شکستگی یا تغییر شکل شوند زیرا باعث کاهش کارایی آنها می‌شود.
میزان عایق بودن در برابر سرما در کفش‌های ایمنی باید طبق استاندارد کاهش دما در سطح فوقانی کفی باید حداکثر ۱۰ درجه سلسیوس باشد.
در کفش ایمنی باید مقاومت به آب طبق استاندارد، به حدی باشد که پس از ۱۰۰ بار طی مسیر کل مساحتی که آب به آن نفوذ پیدا می‌کند نباید بیش از ۳ سانتی‌متر مربع باشد یا پس از ۱۵ دقیقه نباید آب نفوذ پیدا کند.

مقاومت کفش ایمنی بر اساس استاندارد در برابر اجسام داغ و تماسشان با جسم داغ، در کفش‌های چرم باید به‌گونه‌ای باشد که پس از خم شدن حول میله نباید آثار ترک و سوختگی که به داخل لایه کروم پیشرفت می‌کند دیده شود. کفش‌های پلاستیکی و پلیمری هم نباید ذوب شوند و هنگامی‌که حول میله‌ای خم می‌گردند نباید هیچ‌گونه ترکی بر روی آن‌ها ظاهر شود.

کفش ایمنی

طبق استاندارد HSE کفش‌های ایمنی چگونه باید باشند

https://hse.mop.ir/Portal/Home

طبق استاندارد HSE که کفش ایمنی را از پوشش‌های حفاظتی کارهای سخت و دشوار می‌داند، همه‌ی افراد و کارکنان محیط‌های کار خطرناک باید از کفش ایمنی و پوشش ایمنی مناسب استفاده کنند.
طبق این استاندارد در جلوی کفش‌های فولادی از قطعه‌ای فلزی استفاده می‌شود تا از انگشتان پا محافظت کنند و مطابق آن تمامی کفش‌های کارکنانی که با برق کار می‌کنند و امکان برق‌گرفتگی در کار آن‌ها وجود دارد باید بدون میخ باشد تا از برق‌گرفتگی محافظت کند.
طبق استاندارد HSE کفش‌های ایمنی را از یک ماده انعطاف‌پذیر مثل پلی‌اورتان PU می‌سازند و پنجه آن‌ها هم مطابق همان استاندارد می‌تواند از جنس چرم که عایق برق است و یا PVC که عایق شیمیایی می‌باشد ساخته می‌شود.

ایمن آتش نماینده کفش ایمنی پادکس

و سایر برندهای مطرح کفش ایمنی

کفش ایمنی پادکس

مدل: ناتیلوس کوتاه آتلانتیس

رویه : چرم گاوي
زیره:دودانسیته Pu-Tpu-Ruber
آستر سوفله تنفس پذیر
کفه کاملا طبی

کفش ایمنی پادکس

مدل: اونگارد

رویه : چرم اشبالت
زیره:دودانسیته Pu-Tpu-Ruber
آستر سوفله تنفس پذیر
کفه کاملا طبی

کفش ایمنی پادکس

مدل:کوهستان

رویه:چرم طبیعی نبوک
زیره:دودانسیته Pu-Tpu-Ruber
آستر سوفله تنفس پذیر
کفه کاملا طبی

کفش ایمنی پادکس

مدل: آتلانتیس (مهندسی)

رویه : چرم گاوي
زیره:دودانسیته Pu-Tpu-Ruber
آستر سوفله تنفس پذیر
کفه کاملا طبی

کفش ایمنی البرز

مدل: کفش کارمندی البرز

رویه : چرم طبیعی گاوی
کفه کاملا طبی
زیره : نشکن tpu ;کاملا طبی
آستر تمام چرم

کفش ایمنی پادکس

Tpu كفش اونگارد با زيره

قابليت زيره تي پيو سايش بسيار كم اصطكاك بالا

جزئیات محصول

Call Now Buttonاکنون تماس بگیرید